Кошик
160 відгуків
promo_banner
+380 (95) 613-88-42
Гимназическая набережная (Красношкольная набережная), 24, Харків, Україна

Технологія виробництва і використання торфобрикетів

Технологія виробництва і використання торфобрикетів

Здавна населення для обігріву житла топило печі вугіллям і дровами. Проте, прогрес не стоїть на місці і людство далеко зробило крок у всіх сферах своєї життєдіяльності. Синтез наукових розробок та сучасного, високотехнологічного виробництва дозволив створити новий вид твердого пального – брикети для опалення.

Самим підходящим сировиною для виготовлення торфобрикетів є торф низовий, не має у своєму складі побічні домішки і складається з дрібнодисперсних частинок.

Технологія виготовлення торф'яного палива досить проста і полягає в наступному:

 за допомогою фрезерування верхнього пласта каустобиолита видобувається торфокрошка;

 за допомогою сушки і ворошіння подрібнене сировину доводиться до необхідного вологовмісту;

 далі підсушена продукція складується в штабелі.

Наступним виробничим етапом є досушування напівфабрикату до 9-12-ти процентної вологості. Потім сировина піддається сепарированию і відправляється для брикетування на прес. Високий тиск і температурний режим в 200-350 градусів Цельсія сприяють оплавке заготовок, підвищуючи їх міцність. У результаті виходить торф'яний брикет з певними параметрами:

 розмір брикета – 175 х 70 х 45 мм;

 масова частка сірки – не більше 0,2 %;

 зміст зольних домішок – не більше 15 %;

 нормативна вологість – у межах 18 %;

 теплотворна здатність – від 4500 Ккал/кг.

Таке брикетированное паливо користується популярністю у приватників і використовується в печах і котлах з регульованою подачею повітря. А зола, отримана в результаті згоряння торф'яних брикетів, за відгуками садівників-любителів, є ідеальним мінеральним добривом з високим вмістом калію та фосфору.

Крім фрезерного способу видобутку торфосырья існує і менш витратний, і простий прийом заготовки кускового торфу. За допомогою спеціального навісного обладнання на трактор пресування відбувається в місцях розробки верхового торфовища. Скомплектовані брикети видавлюються прямо на полі і в природних умовах піддаються сушці. Такий тип брикету носить назву «торф'яні дрова». До недоліків торфодров слід віднести невисоку тепловіддачу і мінливість споживчих критеріїв. Торф'яними дровами в більшості випадків користуються котельні, що працюють на твердому паливі.

Переваги і недоліки

Торф'яні брикети для опалення володіють поряд незаперечних переваг, а саме:

 безпека використання – не утворюються іскри, при згорянні не відбувається виділення канцерогенних і токсичних випарів;

 горючі якості торф'яного палива зберігається протягом кількох років;

 торф'яні бруски – натуральний біопродукт з мінімальними добавками;

 зберігання вимагає значно меншої площі в порівнянні з традиційними видами палива (вугілля, дрова);

 оптове придбання торфобрикетів набагато дешевше, ніж покупка солярки, газу, кам'яного вугілля;

 теплотворна здатність брикетів з торфу займає проміжне положення між деревиною і чорним вугіллям.

Але один недолік все ж існує. Це – легка займистість. Тому в цілях пожежної безпеки торф'яне паливо категорично забороняється залишати поруч з вогнем або опалювальними приладами.

Торфотопливо не тільки дешевим, але і економічне – одна тонна такого пального має об'єм всього 1,5 м3, прирівнюється до 2,5 тоннам кам'яного вугілля, може замінити до 2-х тонн евродров і приблизно 7,5-8,0 куб. метрів колотих деревних дров.

Застосування брикетів з торфу в промисловому виробництві та приватному секторі для опалення приміщень є найекономічнішою і рентабельною альтернативою традиційним енергетичних ресурсів.

Інструкція по застосуванню

Торф'яні брикети використовуються для будь-яких типів твердопаливних котлів, камінів, печей житлових і виробничих приміщень (котельні, будинки, лазні).

Топку котла не слід щільно заповнювати брикетами щоб уникнути непередбачених пожежонебезпечних ситуацій, так як брикети збільшуються в об'ємі при горінні. Для займання паливних брикетів необхідна температура 1500 З, тому використовуйте для розпалювання тріску або спеціальну рідину. Для того, щоб пристосуватися і вибрати для себе оптимальний режим опалення, можливо, вам знадобиться 1-2 дні. Розтопити піч (котел), доведіть температуру в приміщенні до бажаної, додайте ще брикетів в топку, закрийте піддув, заслінку труби прикрийте максимально на ¾ або більше – це буде залежати від індивідуальних особливостей вашої печі(котла). Тепло буде підтримуватися дуже довго, так як цей вид палива має високу калорійність і тривалість горіння, що дозволяє істотно знизити витрати на опалення.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner